Jdi na obsah Jdi na menu
 


Chov Krajty královské

Krajtu královskou chováme v teráriu o rozměrech:

80 cm x 60 cm x 50 cm ( délka x šířka x výška ) - pro jedince.

 

Teplota v teráriu by se měla pohybovat :

vyšší teplota 30 - 33 stupňů 

chladné místo : 25 - 27 stupňů

 

Krajta si sama vybere jaká teplota ji zrovna vyhovuje , je lepší vyšší teplotu směřovat do místa úkrytu a chladnější část nechat na druhé straně terária. 

Vlhkost v teráriu se udržuje větší nádobou na vodu . Krajtě slouží k pití , někdy i jako bazének . Pokud nádoba na vodu nezajišťuje potřebnou vlhkost je dobré v období svleku terárium aspoň jednou denně rosit.

Jako podestýlku je vhodné použít bukové štěpky nebo noviny ( ty se musí často měnit ) 

nevhodné podestýlky jsou : lignocel ( kokosové vlákno) ,

hobliny ( mohou být prašné )

V teráriu by neměl chybět úkryt . Had se bude cítit v bezpečí a nebude tak moc vystavován stresu . Had trpícím stresem nemusí přijímat potravu. V teráriu by neměla chybět i nějaká kůra o kterou si had pomáhá stáhnout starou kůži.

Krajta královská není náročná na osvětlení , vystačí osvětlení v místnosti a krajta se hezky přizpůsobí střídání dne a noci . 

Blížící se svlek poznáme tak , že had celý jakoby zešedne ( kůže nemá takový lesk ) dále se přidají i oči které budou mít barvu mléčně modré . Hada který se bude svlékat nijak nerušíme necháme ho v klidu , krmit je vhodné druhý den po svleku.

Potravu krajtě podáváme v přiměřené velikosti k hadovi ( malému hadovi nemůžeme nacpat velkého potkana ). Mladé jedince krmíme jednou za týden , dospělé jednou za 2 - 3 týdny . 

 

imag0067.jpg

 

 

 

 

 

 

Foto : Veronika Matoušková